PIRIL PIRIL BİR GÖKYÜZÜ

 

Malzemeler:

  • Kulak Temizleme Çubuğu
  • Siyah Karton
  • Gümüş, Beyaz ya da Sarı Boya
Yaş:
  • + 1 Yaş
Kazanımlar:
  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Kavram Bilgisi (Dil Gelişimi)

    Merhabalar. Bugünkü etkinliğimiz oldukça basit ve pratik. 1 yaşından itibaren kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu etkinlikteki konumuz gökyüzü. Yıldız, ay ve kuyruklu yıldız ile gökyüzü kavramlarını pekiştirmek için oluşturduk bu etkinliği. Kerem Hakan kuyruklu yıldızı ilk kez duydu ve bu astronomi kavramını oldukça sevdi.

     Kavram bilgisinin yanı sıra el-göz koordinasyonunun ve ince motor becerilerin gelişimi için de güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.

     Siyah bir karton üzerine kulak temizleme çubuğu ile boya kullanılarak nokta yapmaktan ibaret aslında etkinliğimiz. Ama bu yıldızların gökyüzünün her yerine dağılmaları gerekiyor. Bu görev de çocuklara düşüyor. Anne kenara ufacık bir ay dede konduruyor. Sonra dayanamayıp bir de kuyruklu yıldız koyuyor. Böylece kuyruklu yıldız hakkında konuşmak için bir fırsat doğuyor. Kıvılcımımız işe yarıyor ve kuyruklu yıldız çocuklarda merak uyandırıyor. Kuyruklu yıldız ile ilgili olan etkinliğimizi de pek yakında paylaşacağız.

     Gökyüzünüzün ve yüreğinizin hep bulutsuz ve pırıl pırıl olması dileğiyle…

    

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir