HAYVANLARI YUVALARI İLE EŞLEŞTİRME

     Doğayı tanımaya ve anlamlandırmaya devam ediyoruz. Kozmik eğitimin en önemli ideallerinden biri çevre bilinci ve sevgisi geliştirmektir. Bu amaca yönelik olarak, çocukların çevrelerini ve çevrelerinde (doğada) yaşayan hayvanları tanımları önemlidir. Hayvanları ve hayvanların yaşam koşullarını bilmeleri; çocukların doğadaki diğer canlılara saygı duymalarını ve dünyayı onlarla paylaşmalarını kolaylaştırır.

      Meraklı Minik dergisinin Aralık ayı konusu “ev”di. İnsanların evi olur da hayvanların olmaz mı? Onların da kendi yaşam koşullarına uygun evleri var. Bu evlere yuva deniyor.  Vahşi hayvanları yuvaları ile eşleştirme çalışması yapıyoruz etkinliğimizde. Hem yuvalarının nasıl bir yer olduğunu öğreniyoruz, hem yaşam koşulları hakkında fikir sahibi oluyoruz. Kozmik eğitimin yanı sıra; dil gelişimini de destekliyoruz.

 16,152 total views,  2 views today

label, , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

2 Comments

  1. Bengi 3 Ocak 2017 Reply
    • Vildan AslanAuthor 26 Ocak 2017 Reply

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir