BABALU EĞLENCE MERKEZİNDEYİZ

       Okul öncesi çocuklar oldukça hareketlidirler. Enerjileri de öyle kolay kolay tükenmez. Hal böyle olunca İstanbul gibi bir şehirde, çocukların enerjilerini atabilecekleri bir mekan arayışına girer anne babalar. Biz de o anne babalar arasındayız. Bizim kuzular da aynı yaşıtları gibi hoplamayı, zıplamayı, kaymayı, tırmanmayı çok seviyorlar. Tüm bu ihtiyaçlarını giderebilecek bir mekandan bahsedeceğim sizlere.

     Başakşehir Arterium Alışveriş Merkezi Caddesinde bulunan Babalu Eğlence Merkezi, 1350 metrekarelik bir alanda konumlanan devasa bir eğlence merkezi. Ancak içerisinde klasik alışveriş merkezlerinde bulunan elektronik oyuncaklar yok. Burada çocuklar tamamen bedensel gücünü sarf ederek eğleniyorlar. Tırmanıyorlar, zıplıyorlar ve kayıyorlar. Pasif bir şekilde oturup elektronik bir aygıtın onları aşağı yukarı hareket ettirmesini beklemiyorlar. Bizim bu alanı tercih etmemizin en önemli nedeni de bu oldu.

     Eğlence merkezi iki alandan oluşuyor. Kafeterya alanı ve oyun alanı. Ebeveynler kafeterya alanında bir şeyler yiyip içerken, çocuklar oyun alanında enerjilerini doyasıya harcayabiliyorlar. Kafeteryada ev yapımı yiyecekler satılıyor ve fiyatları gayet makul. Browni keklerini denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Çocuklarınız bayılacak.

     Oyun alanında trambolinler, volkan tırmanma alanı, şişme tırmanma alanı, upuzun kaydıraklar, akülü araba parkuru, bisikletler, 3 yaş ve altı çocuklar için kaydıraklı top havuzu bulunmakta. Kerem Hakan top havuzu kısmını tercih ederken, Aybike Esra’nın tercihi volkana tırmanma oldu. Volkan gerçekten devasa. Aybike’nin oranın tepesine nasıl çıkabildiğini hala aklım almıyor. Ama defalarca çıktı. Çıkamamak bile çok eğlenceli. Yavaşça aşağı kayıyorlar 🙂

      Oyun alanının içerisinde birçok oyun ablası var. Bu ablalar her şeyin yolunda gitmesini sağlamakla görevli. Çocukların hep yanındalar ve yardımcı oluyorlar. Ortam her gün dezenfekte ediliyor. Bu da önemli bir nokta. Ama siz yine de hafta içi gitmeye özen gösterin. Çünkü Pazar günleri çok ama çok kalabalık oluyor. Kışın o kalabalıkta nefesten bile enfeksiyon kapmak mümkün.

       Kafeterya, tuvaletler ve yerler pırıl pırıl. Sürekli temizleniyor. Terleyen çocuklarınızın saçlarını kurutmanız için saç kurutma makinası gibi ayrıntılar bile düşünülmüş. Bu çok hoşuma gitmişti.

      Mekanın kafeteryasında doğum günü organizasyonları da yapılıyormuş. Detaylarını bilmiyorum ama dış mekanda doğum günü yapmayı planlayan ailelerin aklında bulunsun. Çocuklar gerçekten çok eğleniyorlar.

     1-12 yaş grubu çocuklara hitap eden mekanda, 7 yaşa kadar ebeveyn gözetimi şart. 7 yaşından sonrası için ebeveynin bulunması gerekmiyor. Fiyatları İstanbul koşullarına göre makul. Hafta içi çok daha uygun fiyata çocuklarınız eğlenebilirler. Gün boyu eğlenme için belirlenen fiyatlar 30 TL. 1 saatlik eğlence bedeli 20 TL iken, üzerine eklenen her saat için 10 TL ek ücret ödüyorsunuz.

       Çocuklarına fiziksel aktivite yaptırmak isteyen ebeveynlerin bu mekanı denemesini mutlaka öneriyorum. Biz çok memnun kaldık. Siz de kalacaksınız. Özellikle kış koşullarında hareket alanı kısıtlanan çocuklarınız için harika bir etkinlik olacaktır. Sevgilerimle…

label, , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

2 Comments

  1. Sahin 8 Mart 2018 Reply
    • Vildan Aslan 11 Mart 2018 Reply

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir