RENKLİ TÜYLÜ PAPAĞAN YAPIMI

Malzemeler:

  • Renkli Pastel Boyalar
  • Kağıt
  • Renkli Tüyler

Yaş:

  • 2 Yaş ve Üzeri

Kazanımlar:

  • Yaratıcılık (Sanat Etkinliği)
  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi

     Merhabalar, bugün sizlerle renkli papağan nasıl yapılır konulu bir etkinliği paylaşacağız. Sanat etkinliği kapsamında uygulayacağımız bu aktivitede, renkli tüyler kullanarak keyifli bir çalışma yaptık ve sizlerle videosunu paylaştık. Daha öncede belirtmiş olduğum gibi sanat etkinlikleri benim en sevdiğim etkinliklerin başında gelmekte. Çocuklara farklı bir bakış açısı kazandırmak ve sanatsal algılarını geliştirmek için bu tür etkinliklerin elzem olduğunu düşünenlerdenim. 

      Etkinliği izleyemeyen takipçilerimiz için kısaca özetlemek istiyorum. Öncelikle bu etkinlik için renkli tüylere ihtiyacımız var. Kağıda büyükçe bir papağan çiziyoruz (Umuyorum ki çocuklar biraz daha büyüdüklerinde benim bir şeyler çizmeme gerek kalmayacak. Onlar kendileri çizip kendileri boyayacaklar. Ama şimdilik benim çizmemi talep ediyorlar). Ardından çocuklarımıza istedikleri gibi rengarenk boyamalarını söylüyoruz. Boyama işlemi gerçekleştikten sonra kuyduk kısmının başlangıcına bir kaç delik açıyoruz ve renkli tüyleri buraya takmalarını istiyoruz. Renkli tüylerle birlikte papağanımız çok sevimli görünüyor. 

      Bu etkinlikte, boyama ve tüy takma sırasında parmak kasları çalışıyor ve ince motor becerilerin gelişmesine katkı sağlıyor. Farklı malzemelerin sanat etkinliklerinde kullanılması ise yaratıcılığı tetikliyor. Yani çocuklar için yararlı bir etkinlik. Tavsiye ederiz… 

2,158 total views, 4 views today

label, , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir