BİL BAKALIM KİM ?

    Bugün size çok sevdiğim bir oyundan bahsetmek istiyorum. Bil Bakalım Kim?  Bu oyun gerek okul öncesi gerekse ilk ve orta okul öğrencilerinin zevkle oynayabileceği iki kişilik bir oyun. Oyunu eski versiyonuna göre biraz değiştirmişler. Sanırım bu elektronik değişim çocukların mızıkçılık yapmasını önlemeye yönelik bir girişim 🙂 

     Oyun bir karakter seçip bu karakteri anahtar yardımı ile kilitleyerek başlıyor. Yani karakteri seçtikten sonra oyuncu bir daha karakteri değiştiremiyor. Üzerindeki iki renk ışık sıranın kimde olduğunu gösterme görevinde. Tahmin ettikçe sıra değişiyor. Diğer oyuncu tahmin ettiğinde anahtarı kendi tarafındaki karakterin kilidine takıyor. Doğru ise bir tebrik müziği, yanlış ise uyarıcı bir ses duyuluyor. 

    Oyun bu şekilde sürüp gidiyor. Çocuklar sıkılmıyorlar ve arkadaşları/kardeşleri ile uzun süre oynuyorlar. Yani işin bir de sosyal gelişim boyutu var. 

     Çok eğlenceli, analiz gücünü artıran, ayrıntılar üzerinde gözlem yapma şansı tanıyan, doğru soru sormanın önemini vurgulayan bu oyunu çocuklarınızla keyifle oynayabilirsiniz. 

label, , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir