PAKET KAĞIDINDA SANAT

     Elimize farklı bir materyal geçince hiç affetmiyoruz. Anında onunla bir etkinlik yapıyoruz. Geçenlerde bir internet mağazasından alışveriş yapmıştım. Ürün kırılmasın diye paket kağıtları ile sıkı sıkıya sarmalamışlardı. Almış olduğum üründen daha mutlu olduğum bir şey varsa o da; mağazaların paketlerken kullandıkları malzemelerdir. İşte bu paket kağıtları da bende aynı mutluluğu yaşattı.

     Şimdi içinizden geçiriyor olabilirsiniz “bu kağıtları gidip satın alabilirsin” diye. Evet satın alabilirim. Ama o zaman atık materyal olmaz, değerlendirmiş olmam ve sürpriz olmaz. Bu da bana aynı mutluluğu yaşatmaz. Bu tür etkinlikler için özel olarak malzeme almaktan hoşlanmıyorum. Belki fark etmişsinizdir, A4 kağıtlarımızın hiçbiri sıfır kağıt değildir, arkalarında mutlaka yazı ve fotokopi vardır. Bu şekilde değerlendirmek beni mutlu ediyor. Böylece çevreye daha az zarar verdiğimi hissediyorum. Bu da kendimi daha iyi hissetmeme olanak sağlıyor.

    İşte paketimden çıkan bu sürpriz paket kağıdını bu etkinliğimizde değerlendirdik. Bol bol üzerine oturup karalama yaptık. Küçük kasları geliştirdik. Farklı bir deneyim olduğu için de çok heyecanlandı çocuklar. Bu kağıtların dokusu da normal A4 kağıtlarına göre farklı olduğu için dokunma duyusuna da hitap etmiş olduk. Her yönden karlı bir etkinlikti.

     Sizlerde bu tür malzemeleri lütfen çöpe atmayın. Çocuklarınızla birlikte değerlendirin. İstiyorsanız sonrasında çöpe atın. Ama çocuklarınız dokunsun, keşfetsin, oynasın bu materyallerle. Tabii sağlığa zararlı bir ürün olmadığı sürece. Bol atık malzemeli etkinlikler dileriz…

 6,139 total views,  2 views today

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir