HALAT ÇEKME MÜSABAKASI

Malzemeler:

  • Kalın İp
  • İki Çocuk 🙂
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • Fiziksel Gelişim
  • Denge
  • Vücudu Kontrol Edebilme Becerisi
  • Duygusal Gelişim (Özgüven)

     Kardeşler halat çekme yarışı yapıyorlar. Fiziksel gelişim ve vücutlarını dengede tutabilmeleri açısından çok yararlı ve eğlenceli bir aktivite. Artık kendi vücutlarının sınırlarını öğrenmeye başlıyorlar. Neye yetişebileceklerini, neyi kaldırabileceklerini, güçlerinin neye yetebileceğini az çok kestirebiliyorlar. Bunu pekiştirmek ve kendilerini, sınırlarını bilmelerini sağlamak onların özgüven gelişimi için de çok önemli.

      Kendini ve sınırlarını bilen çocuk, yapabileceklerini ve yapamayacaklarını ayırt ederek ona göre girişimde bulunur. Yapamadıkları karşısında hayal kırıklığına uğramaz. Kendi gelişiminin farkındadır, yapabileceklerinin de. Gelişim odaklı olur ve denemekten vazgeçmez. Çocukların kendilerini tanımaları konusunda fırsatlar yaratılması, duygusal gelişim açısından çok değerlidir. 

Not: İpin çok ince olmamasına ve ellerine zarar verecek bir yapıda olmamasına dikkat edin. Naylon içerikli bir ip olmaması önemlidir. Ben eşofman uçkuru kullanmıştım.

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir