AHTAPOTUN BAHÇESİ

      Redhause Kidz yayınlarından çıkan Octopos’s Garden isimli kitap, bize çok hoş bir deneyim yaşattı. Müzikle ilgisi olanlar mutlaka bu şarkıyı bilirler. Bilmeyenler ise bu kitapla birlikte benim gibi öğrenecek ve yeni bir bakış açısı kazanacaklar. 

     Ünlü müzik grubu The Beatles’ın sevilen şarkılarından biri olan Octopus’s Garden, bu kitapta rengârenk resimlerle büyüleyici bir deniz macerası olarak okurların karşısına çıkıyor. 

ahtapotun bahçesi

     Bu kitapta çocuklar şarkının sözlerini önce İngilizce olarak, ardından Türkçe çevirisine bakarak söyleyebilecekler. Kitabın ayrıca bir CD hediyesi var. Şarkının söz yazarı ve aynı zamanda The Beatles grubunun bateristi olan Ringo Starr’ın sesiyle şarkıyı dinlemek mümkün! Ayrıca şarkının sözlerini müziksiz olarak Ringo Starr ile tekrar edebilir ya da sözleri kendiniz söyleyerek karaoke yapabilirsiniz. 

     Daha önce kitapları normal akış düzeninde okumaya alıştık olan minikler, bunun melodi eşliğinde olmasını sevecekler ve tekrar tekrar dinlemek isteyecekler.  Dil gelişimi, görsel- işitsel eşleştirme becerisi, hikaye görselini takip etme, İngilizce kelime öğrenimi ve telaffuz açısından oldukça yararlı bir kaynak. Tavsiye ederim 🙂

Kaydet

label, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir