DAİRE-OVAL

Malzemeler:

  • Tuvalet Kağıdı Rulosu
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • Matematiksel Beceriler
  • Geometrik Şekilleri Tanıma

     Daire ve oval geometrik şekillerinin görünüşleri üzerine basit bir etkinlik. Rulonun hafif bastırılması ile oluşan oval ve standart halindeki daire görünümü. Çocuklar bu tarz görsel desteklerle daha kolay öğrenmekte ve bilgiler beyinlerinde daha kalıcı bir halde yer etmektedir.

     Bu etkinliği diğer geometrik şekillerde de uygulayabilir, çocuğunuza uygulatabilirsiniz. Böylece kinestetik öğrenmeyi de dahil ederek çocuğunuzun matematik becerilerine katkı sağlayabilirsiniz.

 5,637 total views,  2 views today

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir