YAVRU BAYKUŞLAR UÇMAYI ÖĞRENİYOR

 

     Konu yırtıcı kuşlar olduğunda, baykuşları es geçmek olmazdı. Baykuşlar görünüşleri bakımından oldukça farklı kuşlardır. İri gözleri, basık yüzleri ve kendilerine has özellikleriyle belirli bir karakter çizgisi oluştururlar. Bu görünüş onların, etkinliklerde de sık sık kullanılmasına vesile olur.

     Bu etkinliğimiz yavru baykuşları uçurmaya çalışmakla ilgili bir oyun. Meraklı minik dergisinin Şubat sayısının eki olan bu oyunda, piramit şeklinde bir zar atıyoruz. Alttaki sayıya göre yavru baykuşlarımızı daldaki bölmelerden ilerletiyoruz. Dalın uç kısmına gelen baykuşu uçuruyoruz. Yuvasındaki 4 baykuşunu ilk uçuran oyuncu, oyunu kazanmış oluyor.

     Bu etkinlikle sayı sayma becerisini geliştiriyoruz. Piramitteki noktalara tekabül eden sayıyı buluyor ve o kadar bölmeyi geçiyoruz. Ayrıca bu etkinlikle birlikte piramit cismini de öğrenmiş oluyoruz. Matematik becerilerinin gelişimi adına zevkli bir etkinlik. Yeni etkinliğimizde görüşünceye kadar hoşça kalın, mutlu kalın 🙂

 15,392 total views,  2 views today

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir