TOPLA TOPLA TOPLARI TOPLA

Malzemeler:

  • Renkli Plastik Toplar
  • Koli Bandı

Yaş:

  • + 9 Ay

Kazanımlar:

  • İnce Motor Beceriler (Fiziksel Gelişim)
  • Renk Bilgisi
  • Sayı Sayma
  • El-Göz Koordinasyonu

       Oldukça eğlenceli bir etkinlikle yine karşınızdayız. Bu kez abla kardeş için ortak bir aktivite yaptık. Kapımıza koli bantlarını yapıştırdık. Sonra topları atarak yapıştırmaya çalıştık. Daha sonra topların hepsini bandımıza yapıştırarak sökme çalışması yaptık. Yapıştırma görevi Aybike Esra’nın, sökme görevi ise Kerem Hakan’ındı. İnanılmaz eğlendiler. Uzun bir süre kapının önünde vakit geçirdiler.

      Küçük ve büyük kasları çalıştıran bir etkinlik. Bebeğinize 9 aydan itibaren uygulayabileceginiz bu etkinlikle hem eğlenmesini hem de fiziksel olarak gelişmesini hem de el-göz koordinasyonunu pekiştirmesini sağlayabilirsiniz. Topları sökerken renkleri de söylemeniz bebeğinizin renk algısını geliştirmesi açısından faydalı olacaktır. Yaşı büyük olan çocuklarınızla ise topları toplarken sayma çalışması yapabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz 🙂

 11,759 total views,  4 views today

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir