MEVSİME UYGUN KIYAFETLER

Malzemeler:

  • Asetat
  • Asetat Kalemi
  • Kağıt
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • Mevsimler Hakkında Bilgi (Dil Gelişimi)
  • Eşleştirme
  • Neden-Sonuç ilişkisi

     Konumuz mevsimler ve mevsime uygun kıyafetler. Bununla ilgili bir etkinlik oluşturduk. Bu ilk uygulamaydı. Sonrasında epey bir vakit geçirdik bu materyalimizle. Bu materyal için asetat ve asetat kalemleri ile bir dosya kağıdı yeterli. 

     Öncelikle kağıdınıza bir insan figürü çizin. Bu figürün üstüne bir asetat koyun, alttaki figürün bedenine ve mevsime uygun bir kıyafet çizin, boyayın. Bu işlemi diğer üç mevsim için de gerçekleştirin. 

    Sonra çocuğunuzla mevsimler hakkında sohbet edin ve mevsimlere uygun giyinmenin önemini vurgulayın. Materyali masaya yerleştirin ve çocuğunuzu, nasıl uygulayacağı konusunda yönlendirin. Gerisi çocuğunuza kalmış 🙂

    Bu etkinlikle birlikte çocuğunuz; mevsimleri, mevsimlerin özelliklerini öğrenecek, mevsimler ile giysileri eşleştirecek, bu giysileri giymenin gerekliliği konusunda neden-sonuç ilişkisi kuracak. İyi eğlenceler…

 13,875 total views,  6 views today

label, , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir