SAR MAKARAYI

Malzemeler:

  • Örgü İpi
  • İki Adet Çubuk

Yaş:

  • + 3 Yaş

Kazanımlar:

  • El-Göz Koordinasyonu
  • Günlük Yaşam Becerisi Gelişimi
  • İnce motor Becerilerin Gelişimi
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi
  • Dil Gelişimi

      Hem günlük yaşam becerileri hem de fiziksel gelişimi destekleyen sözel becerileri de güçlendiren süper bir etkinlik. El göz koordinasyonunu da çok geliştirici. Maliyet mi yok:) 

     Öncelikle iki çubuğumuzu çapraz hale getirerek bir miktar ip sarıyoruz. Çubuk sabitlendikten sonra sıra miniğinize geliyor. Nasıl sarıldığını gösterdikten sonra, işlemi çocuğunuza devrediyorsunuz. Tabii bu etkinliği yaparken şarkı söylemeyi de ihmal etmiyoruz.

     Sar sar sar makarayı

     Çöz çöz çöz makarayı

     Şöyle de böyle de şap şap şap

     Şöyle de böyle de şap şap şap

     Komşu komşu tak tak tak

     Komşu komşu tak tak tak

     1, 2, 3…

     Siz de evinizde kolaylıkla bu etkinliği yapabilir, çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Çubuğunuz yoksa kalın bir mukavva şerit de işinizi görür. Çocuğunuz bu etkinliğe alıştıktan sonra dah küçük boyutlu bir makara ve daha ince iple de etkinliği tekrarlayabilirsiniz. Kolaylıklar dileriz…

 8,063 total views,  2 views today

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir