OYUN HAMURU İLE GEOMETRİK ŞEKİLLER

Malzemeler: 

  • Oyun Hamuru
Yaş:
  • +2 Yaş
Kazanımlar:
  • Matematiksel Beceriler
  • Kavram Bilgisi
  • Dil Gelişimi
  • Küçük Kas Gelişimi
 
     Oyun hamurları, okul öncesi eğitimin adeta vazgeçilmez unsurlarındandır. Yaratıcılık ve hayal gücünü desteklemesinin yanı sıra, küçük kas becerilerinin gelişimi konusunda da oldukça faydalıdır. Ancak faydaları bununla sınırlı kalmaz. Zira bu yumuşak materyal aynı zamanda her şekle girdiği için eğitim materyali olarak da kullanılabilir.
      Bugünkü etkinliğimizde, oyun hamurları ile geometrik şekilleri oluşturduk. Hangi şeklin ne olduğunu sorduk ve bu konuda sohbet ettik. Sonrasında ise Aybike Esra’dan bu şekilleri kopya etmesini istedim. Amatör bir çalışma yaptı tabii. Ama şekiller benzedi mi derseniz sonuç pek iç açıcı değildi:) En azından denemesi güzeldi. Aybike ile uzun zamandır şekil çalışmadığımız için dikdörtgen kavramı unutulmaya yüz tutmuş. Onu tekrarlamış olduk.
     Bu etkinlik, çocuğunuzun geometrik şekilleri öğrenerek matematiksel becerilere ilk adımını atması adına güzel bir etkinlik olabilir. Yapımı hem maliyetsiz hem kolay. Sizi de bütçenizi de yormaz. Size de keyfini çıkarmak kalır:)
label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir