MEVSİMİN GÖZDE ETKİNLİĞİ: MANDALİNA SOYMA

Malzemeler:

  • Mandalina

Yaş:

  • + 1 Yaş

Kazanımlar:

  • İnce Motor Beceriler
  • Günlük Yaşam Becerilerinin Gelişimi
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi

       İçinizden “Böyle etkinlik mi olur?” dediğinizi duyar gibiyim. Basbayağı da olur. Neden olmasın? Etkinlik illaki saatlerce materyal hazırlayıp çocuğun önüne koymakla mı olur? Bizler maalesef hayatın getirdiği gereklilikler gereği yoğun yaşayan ve kısıtlı zamanı olan insanlarız. O nedenle uzun uzadıya etkinlik hazırlama lüksüne sahip değiliz. Bu zamanımızı çocuklarımızla daha etkin bir şekilde kullanmayı tercih ediyoruz. Hem kaliteli etkinlikler için illa ki çok uğraşı da gerekmiyor. Günlük yaşam becerilerinin amacı zaten hayatın içerisinde olmak. Bunun için özel ekipmanlara ihtiyacımız yok. Ayrıca bazı çok basit gibi görünen ve göz ardı edilen uğraşların, çocuğun gelişimi için çok da etkili bir etkinliğe dönüşebileceğini göstermek amacım.

      Çocuğunuzun ince motor becerilerini geliştirmek istiyorsanız; bu mevsimde yaptıracağınız en güzel etkinliklerden biridir mandalina soydurma. Verin eline soysunlar. Hem siz yorulmamış olursunuz hem onlar eğlenir. Bol bol da vitamin depolar.  Böylelikle çocuğun, kendi işini kendi yapıp sorumluluk duygusu gelişirken, parmakları da bol miktarda çalışır.

 5,398 total views,  4 views today

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir