LOOK LOOK OYUNUNU OYNUYORUZ

       Kutu oyunlarını keşfe çıkıyoruz. Look look oyunu ile şansımızı denemek istedik.  6 yaş ve üzeri bir oyun olmasına karşın, bizim oldukça dikkatimizi çekti (Sanırım bu konuda sabırsız bir anneyim. Kendim için de satın alıyor olabilirim. Çocuk bahane). Aslına bakarsanız 6 yaş sınırı koymalarının sebebi içeriğinde bulunan matematik işlemleri. Onu da parmaklarla bir şekilde halletmeyi başardık.

      Oyundan kısaca bahsedelim sizlere. Look look PAL Oyuncak ürünlerinden biri. Taban kısmına yerleştirilen arkalı önlü 8 adet kartı var. Bu kartları alanlara istediğiniz gibi yerleştirerek farklı kombinasyonlar elde edebiliyorsunuz. Bu da oyunu sıkıcılıktan ve monotonluktan kurtarıyor. Orta kısma da 68 adetten oluşan davet kartlarını yerleştiriyorsunuz. Bu kartlardan çekerek talimatlara uymaya çalışıyorsunuz. Cevabı ilk bulan kartı alıyor. En çok kartı toplayan da oyunu kazanıyor. Oyunu kazanmak için ana etmen; hız ve dikkat.

         Yukarıdaki video bizim ilk deneyimimiz. Henüz keşfetmeye çalışıyoruz. Bir süre sonra sorulara ve kartlara biraz daha alışacağız ve daha rahat oynayacağız. En azından öyle umuyoruz. 6 yaşındaki bir çocukla çok daha rahat oynanabilmesine karşın; 3 yaş çocuğu ile de böyle ite kaka oynayabilirsiniz 🙂 Sorun yok yani.

      Bu oyun ile dikkat ve konsantrasyon gelişimi, seçici algı, görsel hafıza, parça-bütün ilişkisi kurma, analiz etme, kopya etme, bilgiyi transfer etme ve problem çözme becerileri gelişirken; 2 ve daha çok kişi ile oynanması sebebi ile sırasını bekleme, iletişim kurma, seviyeli rekabet gibi sosyal beceriler de gelişecektir. Bir çok artısı var oyunun.

      Biz oyunu çok beğendik. Sizlerin de beğeneceğini düşünerek tavsiye ederiz. İyi eğlenceler…

label, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir