KIYASIYA MÜCADELE

Malzemeler:

  • Halat

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • Ekip Çalışması
  • Denge
  • Kaba Motor Becerilerin Gelişimi
  • Sosyal Gelişim
  • Duygusal Gelişim

     Bir piknik organizasyonundayız. Halat çekme yarışması,  iki grup. Kazanmak için kıyasıya mücadele ediyorlar.  Güçlerini sınamak, vücutları üzerinde hakimiyet kurmak için iyi bir fırsat. Büyük kaslarını sonuna kadar zorluyorlar.  Kazanmak için ter döküyorlar.

     Takım ruhu ,ekip çalışması için harika bir oyun. Sosyal açıdan büyük bir bağ kuruluyor. Kazanmak için ekipteki her eleman büyük önem taşıyor. Birbirlerinin ne kadar önemli olduğunun farkındalar. Birbirlerini izleyerek daha bir çekiştiriyorlar halatı. Arada konuşuyorlar. Birbirlerine direktif veriyorlar.

      Ya kazanacaklar ya kaybedecekler. Kazanırlarsa zaferi hep beraber kutlayacaklar, kaybederlerse yenilginin hüznünü yaşayacaklar. Birbirlerine bakıp duygusal tepkilerini tartacaklar. Ona göre kendilerine çekidüzen verecekler. Duygusal tepkileri gösterme şeklini büyük abilerinden ablalarından öğrenecekler.

     Sonuç ne olursa olsun bu oyundan hepsi kazanan olarak çıkacaklar. Büyük deneyimlerle sahadan ayrılacaklar. Öğrendiklerini kendi yaşamlarına aktaracaklar. Haydi kollarınıza kuvvet minikler…

label, , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir