KIDZANIA DÜNYA KÜLTÜRLERİ FESTİVALİ

    Dünyada 19 ülkede 24 şehirde bulunan KidZania Çocuk Cumhuriyeti, tüm dünya KidZania’larında aynı anda “Dünya Kültürleri Festivali” düzenliyor. KidZania’nın çok uluslu yapısından beslenen, çocuklara diğer KidZania ülkelerini tanıtmayı hedefleyen etkinlik, Akasya’daki KidZania İstanbul’da 26 Ağustos- 25 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek.

     Çocukların kendi boyutlarına göre ölçeklendirilmiş olan KidZania dünyasında önemli marka ve kurumların desteği ile meslekleri deneyimleyen çocuklar, aynı zamanda özel günler, haftalar ve kutlamalara dahil olabiliyor. İşte, tüm KidZania Çocuk Cumhuriyet’lerinde Bağımsızlık gününün kutlandığı Eylül ayında, son üç senedir gerçekleştirilen “Dünya Kültürleri Festivali” de bunlardan bir tanesi. Festival kapsamında her sene beş ülke seçilirken, düzenlenen özel etkinliklerle bu beş ülkenin yemekleri, müzikleri, resimleri, tarihi ve coğrafi yapısı hem çocuk hem de yetişkin ziyaretçilere tanıtılıyor.

    Dünyadaki tüm KidZania’larda gerçekleştirilen “Dünya Kültürleri Festivali’nde bu yıl, Suudi Arabistan, Mısır, Hindistan, Brezilya ve Türkiye, bir ay boyunca tanıtılacak ülkeler arasında yer alıyor. Akasya’da yer alan KidZania İstanbul Bandosu ulusların geleneksel kıyafetler ve müzikler eşliğindeki geçit töreni ile başlayacak olan program, ardından tüm KidZania İstanbul sokaklarına taşacak. Çocuklar; KidZania Diskosu’nda geleneksel Türk, Brezilya ve Hint müzikleri eşliğinde dans edecek, Sanat Atölyesi’nde geleneksel kıyafetlere hazırlanan KidZania karakterlerini boyayacak ve mandala yapacak, Chika’nın Moda Evi’nde geleneksel kıyafet defilesine katılacak ve Fotoğraf Stüdyosu’nda fotoğraflarını çektirecek, Şefler Akademisi’nde cup kek yapıp bunları ülke bayrakları ile süsleyecek, Kuyumcu’da Türkiye’ye özgü boncuklu takı, nazar boncuklu anahtarlık ve Hindistan’a özel halhal yapacaklar. Arkeoloji Müzesi’nde Mısır Piramitleri’nin hikâyesine odaklanılırken, KidZania Üniversitesi’nde beş ülkenin tarih ve coğrafyası hakkında bilgilendirici dersler gerçekleştirilecek. KidZania Gazetesive Radyosu ülkeleri tanıtıcı özel içeriklerle yayın yaparken, Marka Tanıtım Alanı Dünya Haritası yapbozu ile hem çocuklara hem ebeveynlere keyifli bir etkinlik sunacak.

     KidZania İstanbul, “Dünya Kültürleri Festivali” kapsamında Parents’ Lounge’ta gerçekleştireceği geleneksel kahve atölyeleri ve gastronomi festivali ile yetişkinliklere de hitap ediyor olacak. Ebeveynler aynı zamanda Stadyum’da çocukları ile penaltı yarışmasına katılarak birlikte keyifli vakit geçirebilecek.

 2,525 total views,  2 views today

label, , , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir