İLK KELİMELER

 Malzemeler:
  • Üzerinde Hayvan Resimleri Olan Kartlar

Yaş:

  • +4 Ay

Kazanımlar:

  • Dil Gelişimi

  • Zihinsel Gelişim

  • Kelime Bilgisi

  • Eşleştirme

  • İşitsel Duyuyu Geliştirme

 

      Yine bir kelime öğretimi etkinliği ile karşı karşıyayız. Bebeklik döneminde; kelime öğretimi etkinlikleri ve fiziksel gelişimi destekleyen hareket etkinlikleri ilk sırayı alır. Bebeğin mümkün olduğu kadar uyaran ve kelimeye maruz kalması, onun zeka gelişimi ve dil gelişimine büyük katkılar sağlayacaktır.

      Biz bu kez hayvanları ve çıkardıkları sesleri çalışmayı tercih ettik. Hayvan resimleri ile birlikte seslerini de çıkardığımızda, bebekler bunları eşleştirmekte ve daha çabuk öğrenmektedir. Bildiğini aktarma dönemi geldiğinde de öncelikle hayvanların isimlerini değil (telaffuz etmekte zorlandıkları için öncelikle taklit sesleri çıkarabilirler), hayvanların çıkardıkları sesleri söylemektedirler.

      Sizler de sadece hayvan resimlerini değil, daha farklı ses çıkaran nesnelerin (telefon, zil, çalar saat, araba, tren vb.) resimleri ile birlikte seslerini de çıkarttığınızda bebeğinizin nesneyi daha çabuk kavradığını fark edeceksiniz. Kolaylıklar dileriz:)

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir