HANGİLERİ YEŞİL?

     Formül yayınlarından aldığım bir kitapla bugünkü etkinliğimizi gerçekleştirdik. “KENTİM” isimli kitapta günlük yaşamın farklı ortamlarından kareler ve bu ortamda bulunan eşyalar var. Eşyalar Türkçe ve İngilizce isimlendirilmiş. Sayfalardaki kutucuklarda bir de ortama uygun sorular bulunmakta. Sorulara karşılık gelen eşyaları çocuk bulmakta ve ilgili noktaya akıllı kalemi ile dokunmakta. Cevap doğru ise farklı bir ses, yanlış ise başka bir ses çıkarmakta bu akıllı kalemimiz. İngilizce alanında üst düzey bir kitap mıdır tartışılır. Çünkü sorular Türkçe olarak soruluyor ve kelimelerin altlarında da Türkçe karşılıkları var. Bu durum çocukları İngilizce konusunda hiç zorlamayacak bir yaklaşım. Ama yine de akıllı kalem ve görseller açısından ilgi çekici bir kitap. Arada üç beş kelime de kazandırır diye düşünüyorum miniklerin kelime hazinesine.

       Biz kitabın şuan uygulama kısmıyla ilgileniyoruz. Zira Aybike Esra şuan okuma yazma bilmiyor. Kitabımızın alışveriş bölümünden yeşil meyve ve sebzeleri buluyoruz.  Akıllı kalemimizle de kontrol ediyoruz. Kendi kendine kontrol edebilme mekanizması olması bu kitabın en olumlu yanı. Tam Montessori felsefesine uygun anlayacağınız. Bu işi sevdik. Tüm kitabı bir çırpıda bitiriyoruz. Sıradaki gelsin.

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir