GÜNEŞ SİSTEMİ

Malzemeler:

  • Keçe
  • Makas
  • Kalem
  • İğne-İplik
Yaş:
  • + 3 Yaş
Kazanımlar:
  • Kozmik Eğitim
  • Uzay Bilgisi
  • Dil Gelişimi
  • Hayal Gücünün Gelişimi
  • Neden-Sonuç İlişkisinin Gelişimi

     Artık coğrafya bilgilerine başlamanın zamanı geldi sanırım. Uzun samandır fırsat bulamadığım etkinliklere bir ucundan başladık. Hadi hayırlısı. Ben coğrafyada tümdengelimciyim. Yani önce büyük resmi görüp sonra detaya inmeyi severim. Bu nedenle önceliğimi güneş sistemine verdim. Sonrasında dünyamız, Dünya’nın hareketleri, ülkeler, Türkiye, şehirler ve İstanbul olmak üzere alanı daraltacağım. 

      Bu etkinliğimizde keçeden oluşturduğum Güneş Sistemi’nde uzay aracımızla kısa bir keşif turuna çıkıyoruz. Sonrasında gezengenlerin detaylarına ineceğiz. Ancak öncelikle isimlerini bir öğrenelim istiyoruz. Bununla ilgili farklı etkinliklerde gerçekleştireceğiz. Takipte kalmanızı öneririm. 

    Bu keşif turumuz sırasında hiçbir şey öğrenmemişsek bile Güneş’in sıcak olduğunu öğrenmişizdir sanırım 🙂 Drama ve canlandırma çocuklar için muazzam bir öğretici. Gezegen isimleri şimdiden tanıdık gelmeye başladı bile. Pekiştirdikçe daha kalıcı olacaktır. 

     Bu etkinliği karton yerine keçeden yapmamın iki sebebi var. Birincisi dokusunun olması. İkincisi Kerem Hakan’ın elinde parçalanma ihtimalinin düşük olması. Zira Kerem de oynuyor oyunlarımızla. Mar Mar diyor kırmızı gezegenimizi gösterirken. Ama yine de favorisi Moon 🙂

      Evde etkinlik oluşturmayı seven annelerimize ve öğretmenlerimize tavsiyem şudur ki; evde renk renk keçe bulundurmayı ihmal etmeyin. Çok işe yarıyor. Bunu geç keşfetmenin acısını yaşıyorum. İnternetten uygun fiyatlara da bulabilirsiniz. Bol etkinlikli günler, sevgiler…

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir