GAZETEDEN ŞAPKA

Malzemeler:

  • Gazete Sayfası
  • Para Bant
Yaş:
  • + 3 Yaş
Kazanımlar:
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • El-Göz Koordinasyonu
  • Dikkat ve Konsantrasyon
  • Yaratıcılık

     Origami sevenler buraya. Çocuklarınızla origamiye giriş için tercih edebileceğiniz çok basit bir tarifimiz var. 

     Gazeteden basit şapka yapıyoruz. Küçük yaş çocuklarının kolayca öğrenebileceği bu tarifi çocuklarınıza rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Sahip olmanız gerekenler sadece; gazete sayfası, bant ve meraklı bir minik. 

     Gazeteden şapka modelinin bant gerektirmeyen versiyonu da mevcut. Ancak küçük yaş çocukları için biraz karmaşık olabilmekte. Bu tarifimiz ise onlar için ideal. Katlıyorlar ve yanlarından bantlıyorlar. Şapkamız kullanım için hazır. Yanına da bir de Fon Yayıncılıktan Ay-Ay kitabını okudunuz mu tamamdır 🙂

     Bu etkinliğimizle; el-göz koordinasyonu ve küçük kasları geliştiriyor ve yaratıcılığı artırıyoruz. Dikkat ve konsantrasyonun artması da ayrı bir avantajı. 

label, , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir