RESİM YAPMA OYUNU

      Meraklı Minik dergisinin sevimli ve eğlenceli bir oyunu ile yine karşınızdayız. Bu oyunda bir platform, piyonlar ve bir zar mevcut. Oyun kabaca açıklamak gerekirse söyle oynanıyor. Attığınız zarda yazan rakam sayısı kadar piyonunuzu platformda ilerletiyorsunuz. Piyonunuzun denk geldiği yerde yazan talimatı gerçekleştiriyorsunuz. Bu talimatlar resim yapmak ile ilgili. Mesela; sarı bir nesnenin resmini çiz, uçabilen bir böceğin resmini çiz, biri kırmızı biri yeşil olan iki kalemle bir şey çiz, turuncu bir kare çiz gibi… Tüm talimatları yerine getirerek platformu ilk tamamlayan oyunu kazanmış oluyor.

 

        Oyun bir çok alanda gelişimi sağlıyor. Zar sayısı kadar ilerleme sayma becerisini geliştirirken, belirsiz bir tarifi çizmek kavram gelişimini ( uçabilen bir böcek çiz) ,ren kullanımı renk bilgisini, resim yapmak ince motor becerilerini, el-göz koordinasyonunu ile yaratıcılığı aynı anda geliştiriyor.  Hele ki resim yapmayı seven çocuklar bu etkinliğe bayılıyor.

        Evde bir karton üzerine kabataslak çizerek de bu oyunu oluşturabilir, çocuğunuzla keyif ve sanat dolu saatler geçirebilirsiniz. İyi günler dileriz 🙂

label, ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir