DUYULARIMI KEŞFEDİYORUM OYUNU

     Mayıs ayı Meraklı Minik dergisinin son etkinliğini de yapmış bulunuyoruz. Bu, en beğendiğimiz etkinlik oldu. Masa başı oturmaktan daha fazlasını gerektiren bu oyunda, çok eğlendik. Hareket ettik, bir şeyler deneyimledik ve beş duyuyu bol bol pratik ettik.

      Mayıs sayısını kaçıranlar üzülmesinler. Renkli karton ve bir zar ile bu etkinliği sizler de kolaylıkla evlerinizde yapabilirsiniz. Eminim çocuklarınız aynı zevki alacaklardır.

      Oyunun amacı; duyularla ilgili görevleri yerine getirerek, beş duyu organının işlevini öğrenmek ve oyun kartlarından en çok biriktirmek. Kurallı oyun olması sebebi ile, çocukların yönergelere uyması da sağlanmakta. Bu da çok önemli bir kazanım. Çocuklar bu oyunla, beş duyuyu sadece sözel ifadelerle değil, bizzat deneyimleyerek öğreniyor.

     Biz etkinliği çok beğendik, sizlerin de evde oynamasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Duyuları pekiştirmenin en eğlenceli yolu…

3,318 total views, 2 views today

label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir