DUYULARIMI KEŞFEDİYORUM OYUNU

     Mayıs ayı Meraklı Minik dergisinin son etkinliğini de yapmış bulunuyoruz. Bu, en beğendiğimiz etkinlik oldu. Masa başı oturmaktan daha fazlasını gerektiren bu oyunda, çok eğlendik. Hareket ettik, bir şeyler deneyimledik ve beş duyuyu bol bol pratik ettik.

      Mayıs sayısını kaçıranlar üzülmesinler. Renkli karton ve bir zar ile bu etkinliği sizler de kolaylıkla evlerinizde yapabilirsiniz. Eminim çocuklarınız aynı zevki alacaklardır.

      Oyunun amacı; duyularla ilgili görevleri yerine getirerek, beş duyu organının işlevini öğrenmek ve oyun kartlarından en çok biriktirmek. Kurallı oyun olması sebebi ile, çocukların yönergelere uyması da sağlanmakta. Bu da çok önemli bir kazanım. Çocuklar bu oyunla, beş duyuyu sadece sözel ifadelerle değil, bizzat deneyimleyerek öğreniyor.

     Biz etkinliği çok beğendik, sizlerin de evde oynamasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Duyuları pekiştirmenin en eğlenceli yolu…

 8,482 total views,  2 views today

label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir