MY FIRST ENGLISH/TURKISH DICTIONARY

      Okul öncesi İngilizce konusunda en sevdiğim kaynaklardan biri RedKidz Yayınları’dır. Sadece sevmek değil elbet, güvenilir olması da önemlidir. Çocukların beyinlerinde şekillenen imgelerin yarısına yakını okuduğu, resimlerine baktığı kitaplardan geçer. Yanlış bir görsel, yanlış ve zararlı bir imgeye dönüşebilir. Bu nedenledir ki çocukların televizyona maruz kalması sakıncalıdır. Kontrolünüz altında olmayan hiçbir uyarana çocuklarınızı maruz bırakmamanızı öneriyorum.

     Kitaptan biraz bahsedecek olursak, bu klasik çocuk sözlüklerinden biraz farklı. Burada cümleler var. Çocuğunuzun ve sizin günlük yaşamda kullanacağınız basit cümleleri kategoriler halinde bir araya getirmişler. Çok da güzel yapmışlar. Çocuklar İngilizce kelime bilseler bile, çoğunlukla bunu cümle içerisinde kullanamıyorlar. Bu anlamda çocukların aktif cümle kurmasına hizmet edebilecek bir kaynak olmuş.

       Kitabın tamamını bir oturuşta okumanız gerekmiyor. Çünkü epey kalın bir kitap. Bölüm bölüm okuyabilir, üzerinde konuşabilirsiniz. Çocuklar için çok geliştirici olacağına eminim. Keyifli okumalar dileriz.

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir