DOMİNO KARTLARI

Malzemeler:

  • Redhouse Word Dominoes with Pictures

Yaş:

  • Kullanım Şekline Göre Değişir. Eğer Oyun Kurallarına Göre Oynanmak İstenirse Çocuğun Okuma – Yazma Bilmesi Gerekir. Bizim Etkinliğimizde Ben Okudum ve Farklı Şekilde Oynadık.

Kazanımlar:

  • İngilizce Kelime Bilgisi
  • Parça-Bütün İlişkisi
  • Tümdengelim
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi
  • Zihinsel Gelişim
  • Eşleştirme

       Bugünkü etkinliğimizde Domino kartlarımızla bir sarmal oluşturduk. Aslına bakarsanız oyunu tamamen amacı dışında kullandık. Oynanması gerektiği gibi oynamamız için okuma-yazma bilmemiz gerekiyor çünkü. Biz de bir sarmal oluşturmaya karar verdik. Ben yazılı kısmı okudum, Aybike Esra da söylediğim kelimenin resminin bulunduğu kartı bularak yazının üzerine yerleştirdi.  

      Videomuzda bu materyali ikinci kez kullanışımızın görüntüleri var. İlkini kırmızı kartlarla gerçekleştirdik. Kutuda iki kart grubu bulunmakta. Hem İngilizce kelime bilgimizi güncelledik, hem dikkatimizi geliştirdik hem de yeni materyalimize aşinalık kazanmaya çalıştık. Redhouse yayınlarının kampanyası dahilindeki bu hediyemizi çok sevdik:) Bütünün içerisinden parça bulma ve eşleştirme konusunda da oldukça yararlı. Aşağıdaki paragrafta materyalin detayları mevcut. Dilerseniz okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

        Word Dominoes en fazla 6 oyuncu ile oynanabilecek eğlenceli bir İngilizce sözcük öğrenme oyunudur. Resimlerle sözcükleri eşleştirerek oynanan Sözcük Dominosu, öğrendiğiniz İngilizce sözcüklerin hafızanıza yerleşmesine yardımcı olarak bu sözcükleri unutmamanızı sağlıyor.

Word Dominoes kutusu içerisinde iki ayrı domino seti bulunuyor. Her bir set 60 sözcük dominosu ve 6 joker olmak üzere 66 karttan oluşuyor. Word Dominoes Set 1 Başlangıç (Elementary), Word Dominoes Set 2 ise Orta-öncesi (Pre-intermediate) düzeyde sözcükler içeriyor.

        Her bir sözcük dominosu kartının bir ucunda bir resim, diğer ucunda ise bir sözcük bulunuyor. Sözcük Dominosu oyunu, bir kartın üzerindeki resmi başka bir kartta bulunan, o resmin ifade ettiği sözcük ile eşleştirecek şekilde kartları yan yana koyarak oynanır. Kartın üzerindeki resmin hangi sözcüğü ifade ettiğini ya da yazılı sözcüğün ne anlama geldiğini bilmediğiniz durumlarda kullanmanız için Word Dominoes kutusu içinde Set 1 ve Set 2 dahilindeki bütün sözcükler alfabetik liste halinde, seslendirilişleri ve Türkçe karşılıklarıyla birlikte verilmiştir.

     Sözcük Dominosu ile arkadaşlarınızla eğlenceli bir oyun oynarken başlangıç ve orta-öncesi düzeyde 120 İngilizce sözcük öğrenebilirsiniz.

Not: Sitenin bahsedilen materyalle ve yayınevi ile hiçbir ticari ve maddi ilişkisi yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmıştır.

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir