MİNİK KEDİYE YARDIM

    Meraklı Minik dergisinin etkinliklerinden biri olan hikayeyi görsel ile tamamlama etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Güzel bir hikaye ve  hikayeye uygun stickeri bulup yapıştırma görevi ise Aybike Esra’nın.  İyi iş çıkarıyor.

   Öncelikle hikayeyi okuyoruz. Sonra hikayeyi kısımlara ayırıyoruz ve ilgili resmi bulup kutucuğa yapıştırıyoruz. Son resmi de yapıştırdıktan sonra çocuğun hikayeyi tekrar anlatmasını istiyoruz. 

    Bu etkinliğimizle kısa süreli hafıza gelişimini, el-göz koordinasyonunu, dil gelişimini, ince motor becerilerini, duygusal gelişimi, sosyal gelişimi ve ardıllığı destekliyoruz. Yardım etmenin ne kadar güzel bir şey olduğu düşüncesini pekiştiriyoruz. 

label, , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir