DENGELİ YÜRÜYÜŞ

     Aybike Esra oldukça hareketli bir çocuk. Vücudu da oldukça atletik. Bebekliğinden itibaren “Aman düşersin” mantığında bir aile olmadığımız ve çok sakınmadığımız için gelişmiş olabilir bu durum. Nitekim engeller, yükseklikler pek gözünü korkutmaz. Dener ve başarır genellikle. Desteklenirse spor alanında başarılı olabileceğini düşünüyorum. Ama destekler miyim bilemiyorum 🙂

   Yeni şeyleri denemeyi de çok seven kızım, bu kez sabit olmayan dar ve silindirik bir zeminde denge yürüyüşü gerçekleştirdi. Biraz da kaba motor beceriler gelişsin değil mi? Bu deneyim oldukça hoşuna gitti ve tekrarladı. Daha önce sabit dar zeminlerde yürüyüşler yapıyordu. Ama sabit olmayan bir zeminde olmak yine de yıldırmadı kendisini. Ulus parkında gerçekleştirdiğimiz bu deneyimi siz de çocuklarınıza denetebilirsiniz. Tabii böyle bir düzenek bulabilirseniz. 

     Yaşasın yeni deneyimler 🙂

 3,991 total views,  2 views today

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir