BONCUKTAN BİLEKLİKLER

Malzemeler:

  • Boncuklar
  • Lastik İp
Yaş:
  • + 3 Yaş
Kazanımlar:
  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi
  • Sıralama Becerisi

    Boncuk dizme etkinliği özellikle kız çocuklarının en sevdiği etkinliklerden biridir. Bu boncuklarla çeşit çeşit takılar yaparak güzelliklerine güzellik katarlar.Sadece kız çocukları değil, aynı zamanda erkek çocuklarının da severek yaptığı aktivitelerden biri olan boncuk dizmenin oldukça yararlı bir etkinlik olduğunu belirtmeden edemeyeceğim. 

    Biz de bugün boncuk dizme etkinliği yaparak bileklik yaptık kendimize. Dikkat ve konsantrasyonumuzu geliştirirken aynı zamanda El-göz koordinasyonu ve ince motor becerilerimizi geliştirdik. Boncukların cinsine ve rengine göre sıralanışı da gruplama ve sıralama becerisi açısından çok kıymetli bir deneyim. 

     Bu etkinliği yapmanız için evinizde bir miktar boncuk olması bile yeterli. Yaş büyüdükçe boncuk ebatları küçülmekte. Bu da yeni deneyimler anlamına gelmekte. İyi eğlenceler…

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir