CETVEL İLE ÖLÇME

 

Malzemeler:

  • Cetvel
  • Farklı uzunlukta Malzemeler

Yaş:

  • + 3 Yaş

Kazanımlar:

  • Kavram Bilgisi (Dil Gelişimi)
  • Ölçme Becerisi (Matematiksel Gelişim)
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi

       Bugünkü etkinliğimiz Matematik becerilerine hitap ediyor. Meraklı Minik dergisinin konularından biri de ölçme idi. Biz de fırsatı değerlendirdik ve hemen uygulamaya geçtik. Bu etkinliği yapmak için dergiye sahip olmanız gerekmiyor. Sadece bir cetveliniz ve farklı uzunlukta olan bir kaç malzemenizin olması yeterli.

      Bu etkinlikle sadece nesneleri ölçmeyi öğrenmiyoruz. Aynı zamanda santimetre kavramını da öğrenerek kelime hazinemizi zenginleştiriyoruz. Ölçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini, büyük-küçük sayılarla birlikte uzun-kısa kavramını da ilişkilendirmiş oluyoruz. Büyük sayının daha uzun bir nesneyi temsil ettiğini, küçük sayının ise daha kısa bir nesneyi temsil ettiğini artık biliyoruz. 

     Bu etkinlikle biz hem çok eğlendik hem de çok şey öğrendik. Siz de hemen elinize bir cetvel alın ve ölçmeye başlayın. İyi eğlenceler…

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir