AXİS AVM TASARIM ETKİNLİKLERİ

   İstanbul’da hafta sonu çocuk etkinliklerini incelerken gözüme takılan bu etkinliği geçen hafta sizlere önermiştim. Hafta sonu evime yakın olması ve başka programım olmaması sebebi ile etkinliğe katılma fırsatımız oldu. Bu alışveriş merkezi ile de tanışmış olduk bu vesileyle.

    Etkinlik alanını yeme içme katında (2.Kat) hazırlamışlar. Yaklaşık 20 çocuğun aynı anda etkinlik yapabileceği genişlikte olan bu alanda, her hafta sonu 14.00- 18.00 saatleri arasında eğitmenler tarafından tasarım etkinlikleri yapılıyor. Cumartesi ve Pazar günleri de farklı etkinlikler olmak üzere, her hafta başka başka şeyler tasarlıyor çocuklar.

     Etkinlikte belirli bir konu var. Bunun için de etkinlik malzemeleri hazırlanmış. Çocuğun yapması gereken örnekteki gibi önündeki materyali tasarlamak. Çocuk dilerse örneğin aynısını yapabiliyor. Dilerse de kendi hayal gücüne göre bambaşka bir ürün ortaya çıkarabiliyor. Bu onun tercihi. Eğitmenler gerekli gördükleri yerlerde çocuklara destek olabiliyorlar. Ama asıl sıkıntı velilerde. Oyun alanını saran seti geçmemekle birlikte çocuğun yanına kadar esnetip bizzat müdahale edebiliyorlar. Öyle ki, çocuğun elinden yapıştırıcıyı alıp kendi süren ve “Şimdi bunu şuraya yapıştır” diyen ebeveyn dahi gördüm. İçimden “Madem bu kadar heveslisin, belli ki elinde yatkın, sen de otur bir tane de sen yap ablacığım” demek geliyor bu tarz insanlara. Bu çocuklar büyüdüklerinde komut ya da yardım almadan su bile içemez hale geliyorlar.

     Neyse, konumuza geri dönersek, etkinliği ve eğiticileri genel olarak beğendim. Bir de etkinlik alanının etrafına kurşun geçirmez 3 metre yükseklikte camdan bir duvar örerlerse oldu bu iş. Temmuz sonuna kadar sürecek olan bu etkinliklere sizlerde haftasonları çocuklarınızı götürebilir, ailece keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tasarımlarınız bol olsun 🙂

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir