AYAK İZLERİ

       Ara ara Aybike Esra ile Miniyup çalışması yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalardan birindeki bir sayfayı paylaşmak istedim sizlerle. Ayakkabı tabanları ve ve kumda bıraktıkları izlerin eşleştirmesini içeren bu çalışma sadece bir eşleştirme çalışması olmamakla birlikte, neden-sonuç ilişkisi kurma konusunda da çocuğu tetiklemekte.

     Çocuklarımızın zihinsel gelişimine elbetteki hepimiz önem veriyoruz. Zihnin en aktif bir biçimde çalışmasının yolununda farklı alanlarını çalıştırıcı uyaranlara maruz bırakmak olduğunu da bilmemiz gerekiyor. Bu nedenle ne kadar farklı çalışma yapılırsa ve farklı alanlara hitap edilirse zihin o kadar aktif ve verimli çalışacaktır. 

     Bu tür zeka geliştirici ve dikkat güçlendiren setlerin faydası; farklı alanlarda zihnin çalışmasına yönelik etkinlikleri içerisinde barındırmasıdır. Basılı materyalin tabii ki her alana hitap etmesi mümkün değildir. Ancak bir çok farklı çalışma prensibini bir arada tutması aileler için kolaylık sağlamaktadır.

     Maddi durumunuz el verdiği ölçüde bu tarz materyallere de çocuğunuzun eğitiminde yer vermeniz, onun zihinsel gelişimine destek olmanızı kolaylaştıracaktır.

label, , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir