MAKARNA YÜNLÜ SEVİMLİ KUZU

Malzemeler:

  • Makarna
  • Kağıt
  • Yapıştırıcı
  • Kalem
  • Sprey Beyaz Boya
  • Siyah Kum

     Bugünkü sanat etkinliğimizde sevimli bir kuzu yapmaya karar verdik. Ancak bu kuzuyu farklı malzemeler kullanarak oluşturalım dedik. Bu nedenle yünlerini makarna ile, yüzünü ve bacaklarını da kumla renklendirdik. 

     Öncelikle kağıdımıza bir kuzu resmi çizdik. Ardından vücuduna makarnalarımızı yapıştırdık. Yüz ve bacak kısmına da yapıştırıcı sürüp biraz kum döktük ve silkeledik. Yünleri sprey boya ile beyaza boyadık.  İşte kuzumuz hazır.

     Bu etkinlikle el-göz koordinasyonu ve ince motor becerilerin gelişmesine katkıda bulunduk. Ayrıca yaratıcılık ve dokunma duyusunun gelişimini de destekledik. Dikkat ve konsantrasyon gelişimini de atlamayalım. Sevgiler…

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir