3 BOYUTLU RESİMLİ DÜNYA ATLASI

   İş Bankası Kültür Yayınları en sevdiğim yayınlardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Özellikle de 3 boyutlu kitaplar konusunda. Çocuklar için 3 boyutlu kitapların çok daha dikkat çekici ve  öğretici olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle çocuğunuza bir şey öğretme ihtiyacı duyduğunuzda 3. boyuta mutlaka başvurmanız gerektiği taraftarıyım. 

         3 Boyutlu Resimli Dünya Atlası kitabı, çocuğunuz ister 3 yaşında olsun isterse de 13 mutlaka dikkatini çekecektir. Dünya, kıt’alar, ülkeler, özellikler, okyanuslar konusunda çok geniş bir bilgi içeriğine sahip. Ama bu bilgileri okurken ve haritaları incelerken hiç sıkılmıyorsunuz. Çünkü bilgiye ulaşmak için sürekli bir şeyleri çekmek, döndürmek ve  kaldırmak zorundasınız. Kısa kısa ve net bilgiler veriyor. Resimler canlı ve anlaşılır. 

         Benim çocuklarım dünya ve ülkelere karşı zaten ilgililer. Bu nedenle biz kitabı severek inceliyoruz. Videoda bir çok bilgiyi atlamak durumunda kaldık sizlere kitabın tamamını gösterebilmek için. Ancak kolay kolay bitmiyor. Sadece bilgilerle yetinmek zorunda da kalmıyorsunuz. İsterseniz bir sayfa üzerindeki bilgileri inceleyip, sonrasında konu hakkında uzun uzun konuşabilirsiniz. Kitap size kısa bilgisini verdikten sonra konuyu açmak size düşüyor. Her gün farklı bir sayfa inceleyerek, kitabın tamamını bir haftaya yaymanız mümkün. Coğrafyaya en ilgisiz olan çocuğun bile dikkatini çekecektir buna eminim. 

       Çocuğunuza kıt’alar ve dünya konusunda bir kitap almak istiyorsanız hiç tereddüt etmeden bu kitabı alın. Pişman olmayacaksınız. Hatta eliniz değmişken diğer kitaplarını da inceleyin. Eliniz boş dönmeyeceksiniz. İşte yayın evinin linki burada. Sevgiler…

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir