23 NİSAN EYÜP BELEDİYESİ ÇOCUK SANAT FESTİVALİ

      Bu hafta sonu, diğer hafta sonlarına göre daha hareketli. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile bir çok yerde çeşitli etkinlikler düzenlenmekte. Biz Cumartesi günü için Eyüp Belediyesi’nin hazırlamış olduğu Çocuk Sanat Festivali’ne gitmeyi tercih ettik.

eyüp çocuk sanat festivali

       Haliç sahilinde oluşturulmuş olan alanda, bir çok etkinlik çadırı bulunmaktaydı. Ayrıca şişme oyun parkurları ve sahne gösterileri de çok aktifti. Bir çok maskot da çocukların eğlencesine eşlik ediyor, onları gerekli alanlara yönlendiriyordu.

     Ancak bazı aksilikler de yok değildi. Bu aksiliklerin en başında hava durumu vardı. Maalesef saat 11 civarında güneş yerini bulutlara ve rüzgara bıraktı. Hava birden kötüleşti ve soğuk hava hissedildi. Bu nedenle biz uzun süre kalamadık. İkinci aksilik ise kalabalıktı. Sanırım beklenilenden fazla kalabalık gelmişti alana. Bu nedenle küçük etkinlik çadırları talebi karşılamıyordu. Etkinlikler daha büyük yaş grubundan çocuklara hitap ediyordu. Şişme oyun alanına talep aşırıydı ve sıra beklemek çocukların pek hoşuna gitmiyordu. Görevli gençler de durumu kontrol altına almak da zorlanıyorlardı.

eyüp çocuk sanat festivali

      Etkinliğin sponsorluğunu üstlenen Albayrak Yayın Grubu’nun standına gittiğimde ise hayal kırıklığına uğradım. Geçmiş aylara ait olan çocuk dergileri ücretli olarak satılıyordu. Daha ucuz olmasına karşın, böyle bir kar amacı güdülmemeliydi diye düşünüyorum. Bu eski yayınlar pekala ücretsiz de dağıtılabilirdi. Amaç çocukları mutlu etmek değil mi?

eyüp çocuk sanat festivali

     Yine de Eyüp belediyesini bu organizasyonu oluşturduğu için tebrik ederim. Sonraki senelerde daha iyi işler çıkaracaklarına da eminim. Etkinlikte, sahne gösterileri çok hoştu. Farklı farklı etkinlikleri bünyesinde barındırabilmişlerdi. Özellikle uçurtma şenliği için çocuklara uçurtma dağıtmaları ve bir yarışma düzenlemeleri hoşuma gitti.

eyüp çocuk sanat festivali

     Bugün geç kalmış değilsiniz. Etkinlikler devam ediyor. Haliç sahilinde güzel vakit geçirmek için harika bir fırsat. İyi eğlenceler dileriz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.

eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali eyüp çocuk sanat festivali

label, , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir