YUMURTA KAFALAR:)

Malzemeler:

  • Çok Parçalanmamış Yumurta Kabukları
  • Asetat Kalemi

Yaş:

  • + 3 Yaş

Kazanımlar:

  • Küçük Kas Gelişimi
  • Artık Malzeme Değerlendirmesi
  • Yaratıcılık
  • Dokunsal Duyu Çalışması

      Ben çocukken annemin bana yaptığı etkinliklerdendi yumurta kafalar. Annemle özene bezene kaş göz çizer, sonrasında iplikleri üst kısmına yapıştırarak saç yapardık. Başlardım onları konuşturmaya. Çok zevk aldığım bir etkinlikti. Beni çocukluğuma döndüren bu etkinliği sizlerle de paylaşmak istedim.

     İtina ile kırdığımız ve sakladığımiz yumurta kabuklarına göz-burun-ağız çizerek birer yumurta kafa elde ettik. Dilerseniz bu kafalara yapıştırıcı ve ip yardımı ile saç da yapabilirsiniz. Pamuk yapıştırarak yaşlı anneanne ve dedelerde yapabilirsiniz. Üşenmezseniz eğer şapka dikip takabilirsiniz bile. Biz en sade olanı seçtik ve saçları da kalemle çizdik:) Bu ilk çalışmamızdı. Bir dahakine saç mevzusuna da girmeyi planlıyorum. Yine de fena bir çalışma olmadı.

      Artık malzemenin değerlendirilmesi ve yaratıcılığın gelişimi konusunda etkili bir etkinlik. Hele bir de konuşturursanız alın size değişik bir kukla etkinliği. Dokunsal duyunun gelişimi açısından da değerli bir aktivite. Umarım sizin çocuklarınız da benim ve kızım kadar eğlenir. Şimdiden kabukları saklamaya başlayın. Kalabalık bir ekip olsun:)

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir