YUMURTA KABUKLARI İLE DOKUNSAL DUYUNUN GELİŞİMİ

Malzemeler:

  • Yumurta kabukları

Yaş:

  • +6 Ay

Kazanımlar:

  • Dokunsal Duyunun Geliştirilmesi

  • İnce Motor Gelişim

  • Dikkat ve Konsantrasyon

  • Zihinsel Gelişim

 

   Dokunsal duyunun geliştirilmesi için çocuğun, birçok farklı materyale dokunması , onları keşfetmesi gerekir. Çocukların sık sık farklı yapıdaki bu tür malzemelere dokunmasını sağlayarak zihinsel gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

     Biz bugünkü etkinliğimizde yumurta kabuklarını tercih ettik. Yapısı gereği kireçli ve sert bir yapıya sahip olan bu materyal, ayrıca oldukça kırılgandır. Keşfetmek için parmaklarını sık sık kıpırdatması gerekti, bu da parmak kaslarını çalıştırmasını sağladı.  Kerem Hakan bu materyali sevdi ve epey bir oyalandı. 

     Kahvaltı sonrası yapabileceğiniz bu basit etkinlikle bebeğinizin dokunma duyusunu hassaslaştırabilirsiniz:)

 3,125 total views,  2 views today

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir