ÜLKELER VE BAYRAKLARI

     Aybike Esra ve Kerem Hakan bu sıralar ülkeler konusuna oldukça meraklılar. Aybike’nin okulunda ülke bayrakları konusu işlendiğinden beri daha da bir ilgisini çekmeye başladı bu konu. Bana sürekli ülke bayraklarını, ülkelerin nerelerde olduğunu, hangi ülkelere yakın olduğumuzu sormaya başladı. Kerem de ablasından duyduklarını tekrarlamaya başlayınca, bu oyunu ortaya çıkarma zamanının geldiğini anlamış oldum.

     İnternetten sipariş ettiğim bu oyunda, ahşap katlanabilir bir dünya haritası ve plastik ülke bayrakları bulunmakta. Ülkeler hakkında bilgiler bayrakların arka yüzünde yazılı. Ülkeleri ve bayrakları öğrenmek için harika bir yöntem. Bayrakların; ülkelerin üzerindeki deliklere takılabiliyor olması, eşleştirme çalışması ve ülkelerin yerini hatırlama çalışması için mükemmel bir fikir.

      Aybike ve Kerem bu etkinliğimizi çok beğendi. Büyük bir keyifle oynadılar. Ancak daha çok oynamamız gerekecek. Benim de çocuklarında bayrakları öğrenmeleri uzun sürecek gibi görünüyor. Ayrıca materyal İngilizce. Yani ülkelerin isimlerini İngilizce de öğretebilirsiniz. Keyifli öğrenmeler dileriz…

 

label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir