PİYANO KEŞFİ

       Yine bir enstrüman keşfindeyiz. Bir piyanist hanımefendiyi diliyoruz. Aybike Esra ilgiyle dinliyor ve gözlemliyor. Bu arada arka fonda ben de bazı bilgiler paylaşıyorum. Nota, tuşlar, piyanist, piyano, eser gibi kelimeler kulağında dolanıyor. Her bilgi, çocuğu karşına oturtup bak bu budur diye verilmemeli. Doğaçlama gitmeli bazı şeyler. Kulağına fısıldanmalı bazen, bazen sadece laf arasında anılmalı. Bu bilgileri çocuklar her şekilde sünger gibi çekiyorlar zaten yeter ki yeri ve zamanı gelsin.

     Burada da müzikle ilgili didaktik öğretim yapmaktansa, bizzat gözlemleyerek öğrenmesine yardımcı olmaya çalıştım. Bazı şeyleri kendisi sordu Aybike Esra, bazı bilgileri ise ben bonus olarak verdim. Bu sırada sürekli konuşmadık tabii. Müziğin tadına da vardık. Kulaklarımızın pası silindi.

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir