DERGİDEKİ SESLİ ENSTRÜMANLAR

     Meraklı Minik dergisinde konu enstrümanlar ve sesler olunca, dergi formatının dışına çıkarak teknolojiyi etkinliklerine dahil etmiş. Akıllı telefon yardımı ile enstrümanların seslerini de minik takipçilerine tanıtmak amacıyla bir program oluşturmuş.

    Telefonlara yüklenen özel bir programla; dergide resmi bulunan müzik aletlerini hem üç boyutlu olarak görebildik hem de seslerini duyabildik. Güzel bir uygulama oldu bizim için. Daha önce farklı bir program aracılığıyla meslekleri ve gezegenleri bu şekilde gözlemleme fırsatı bulmuştuk. Oldukça da beğenmiştik. Meraklı Minik dergimizin de bu yöntemi kullanması bizi çok mutlu etti. Her ne kadar çocukların teknoloji ile fazla haşır neşir olmasını istemesem de; böyle yararlı bir amaç uğruna kullanılması taraftarıyım. Çünkü bazı şeyleri öğrenmek birebir gözlemekle mümkün olamayabiliyor. Her enstrümana ulaşamayabiliyorsunuz, her ülkeye gidemiyorsunuz, gezegenleri gözlemleme şansınız yok, insan vücudunun içine göz gezdirip kapatamıyorsunuz… Bu tür bilgileri görsel hatta hareketli bir şekilde gözlemlemek, bilginin kalıcı olarak hafızaya yerleşmesi adına çok kıymetli. Hele de konu SES olunca.

      Meraklı Minik dergisine bizi enstrümanların sesleriyle buluşturduğu için teşekkür eder, daha nice farklı uygulamalarla bizleri şaşırtmasını temenni ederim. Sevgilerimle…

 17,635 total views,  2 views today

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.