KURUYEMİŞLER VE KABUKLARI

Malzemeler:

  • Kabuklu Kuruyemişler
  • İç Kuruyemişler

Yaş:

  • + 3 Yaş

Kazanımlar:

  • Eşleştirme Becerisi
  • Kavram Bilgisi (Kuruyemişler)
  • Anlamlandırma
  • Fen ve Doğa Bilgisi

       Ailece kuruyemiş yemeyi pek severiz. Geçen gün kuruyemiş yerken böyle bir etkinlik yapmak aklıma geldi. Aybike Esra’nın yediği kuruyemişlere ne kadar dikkat ettiğini ve ne derecede başarı göstereceğini merak ettim doğrusu. Üşenmedim ertesi gün evde var olmayan kuruyemişleri de aldım ve böyle bir etkinlik hazırladım. İlk deneme için fena sayılmaz. Kabak çekirdeği biraz zorladı kendisini. Bunun nedeni ise evde kabak çekirdeğini pek tüketmememiz olsa gerek. Nitekim çocukların dikkatinden hiçbir detayın kaçmamış olduğunu bir kez daha tespit etmiş bulundum.

      Eğlenceli ve lezzetli bir etkinlik. Miniklerin aceleci davranıp ağızlarına atmaması halinde eşleştirme içinde çok yararlı. Biraz hızlı yapmanızı tavsiye ederim dayanamıyorlar:)

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir