TARÇINLI ELMA TOPLARI

     Tatlı krizi ve çocuğunuzun bitmek tükenmek bilmeyen tatlı istekleri için son derece sağlıklı bir çözüm önerisi. Lezzeti yerinde, kalorisi düşük, besleyiciliği yüksek. Evdeki bütün bireylerin zevkle tadacağı bir tarif. Denemenizi tavsiye ederim.

Malzemeler:

 • 1 Adet Yeşil Elma
 • 1 Adet Kırmızı Elma
 • 7-8 Yemek Kaşığı Yulaf Ezmesi
 • 2 Yemek Kaşığı Bal
 • 1/4 Bardak Badem Sütü
 • 1 Kahve Fincanı Tarçın

tarçınlı elma toplar

Yapılışı:

 
 
 
 1. Elmaları yıkayıp kabuklarını soyun. Bir kabın içine elmaları rendeleyin. Elmaların suyunu elinizle iyice sıkıp yeni bir kaba alın.
 2. Yulaf ya da yulaf ezmesini elmaların içine ekleyin. Sütü de ekleyin ve karıştırın. Süt yardımı ile yulafların yumuşamasını sağladıktan sonra balı ekleyin ve karıştırın.
 3. Kıvamına göre ihtiyaç varsa yulaf eklemesi yapın ve elinize ufak parçalar alarak yuvarlayın.
 4. Ardından düz bir tabağa tarçın ekleyin. Elma toplarını içine atıp tarçına bulayıp servis tabağına alın.
 5. Afiyet olsun.

Kaydet

 3,421 total views,  2 views today

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir