SOKAK SÜPÜRME İHALESİNİ KAPTIK

        Çocukları değişik mekanlara götürmeyi severim. Değişik mekanlardan kastım İstanbul’un nezih yeme-içme mekanları değil elbette. Mesela kasaba birlikte gider, birlikte alışveriş ederiz Aybike Esra ile. Ücretini kendisi öder, satın aldığımız poşeti yorulmadığı sürece kendisi taşır. Kuaför, bizim için ayrı bir keşif noktasıdır. Eczane çok ilginç gelir mesela kızıma. Böylelikle çevresinde var olan her şeyin daha farkındadır Aybike. Yanından geçtiğimizde “Biz burdan ……almıştık” der çoğu zaman.

        Mekanların işlevini öğrenmenin yanı sıra içindekileri keşfetmek de ayrı bir haz verir çocuklara. Evde her zaman göremeyeceği şeyleri burada görme ve dokunma imkanı bulur. Dikkatle inceler. Sorar, öğrenir. Tabii yeni meslekler de öğrenmiş olur.

       Geçenlerde de nalburda az işimiz vardı. Aybike Esra içeri girer girmez hemen keşfe çıktı. İçerideki malzemeleri bitirdi kapının önündekileri inceledi kısa süre sonra. Buldu bir süpürge faraş başladı sokak süpürmeye. Yeni işimiz hayırlı olsun. Leblebi yemekten oluşan bıyıklarda mesleğe ayrı bir hava kattı 🙂 Günlük yaşam becerisini sokağa yansıttık. Yeni kavramlar öğrendik. Çevreyi tanıdık. Artık sırtımız yere gelmez:) Acaba oğlumu ne yapsam??? 

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir