ŞİŞE KAPAĞINDAN NİHALE VE BARDAK ALTLIĞI YAPIMI

Malzemeler:

  • Plastik Şişe Kapakları
  • Fırın Kağıdı
  • Ütü

Yaş:

  • + 4 Yaş

Kazanımlar:

  • Yaratıcılık
  • El- Göz Koordinasyonu

    Eğer çok yer kaplamıyorsa atık maddeleri mümkün olduğu kadar saklamaya çalışırım. Saklama alışkanlığım olan malzemelerden biri de şişe kapaklarıdır. Arada bir kapaklarla etkinlikler yapıp, farklı şeyler üretiriz çocuklarımla birlikte. Kapak etkinliklerimizden birinin yapımını da sizlerle paylaşmak istedim bugünkü yazımda. 

      Kapakları ütü yardımı ile eritip bir araya getirerek nihale ve bardak altlığı yaptık bu videomuzda. Öncelikle ütümüzü ısıtarak başladık işlemimize. Ütü yapacağımız zemine eriyen plastiğin yapışmaması için fırın kağıdı serdik. Üzerine plastik şişe kapaklarını dizdik. Üzerine farklı bir fırın kağıdı daha serdik. Ardından yavaşça sıcak ütüyü üzerinde gezdirmeye başladık. İyice erittiğimiz kapakların üzerindeki kağıdı hemen kaldırmadık. Soğuması ve düz bir şekil alması için üzerine soğuk su dolu bir kap koyduk ve bir süre bekledik. Tamamen soğuduğunda nihalemiz ve bardak altlığımız hazır hale geldi. 

      Bu etkinlikte dikkat etmeniz gereken iki nokta var. Birincisi ütü ile eritme sonrasında mutlaka soğuk bir ağırlık koymak. İkincisi ise nihaleyi kullanırken üzerine aşırı sıcak tencere ve kap koymamak. Bunun dışında gayet kullanışlı ve hoş görünümlü bir nihaleniz ve bardak altlığınız oluyor. 

       Kapakları biriktirmeye başlayın. Kapaklarla daha yapılacak çok şey var 🙂 Keyifli bir hafta diliyorum…

 5,766 total views,  2 views today

label, , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir