MENDİL KATLAMA ETKİNLİĞİ

Malzemeler:

  • İki Adet Mendil

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • Küçük Kas Gelişimi

  • Günlük Yaşam Becerileri

  • Taklit Etme

  • Matematik Becerileri

  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi

 

      Yaşam becerileri etkinliklerinden olan mendil katlama etkinliği, küçük kasları çalıştırma konusunda da etkili bir aktivitedir. Mendille başlayan bu beceri sonraki dönemlerinde yerini çamaşır katlamaya ve yerleştirmeye bırakır. Amaç ; çocuğun günlük yaşam becerilerini edinmesi ve kimseye ihtiyaç duymadan kendi işlerini kendisinin yapabilmesidir. Bu da Montessori felsefesi ile uyuşmaktadır.

       Aynı zamanda bu etkinlikte kullanılan “ortadan katlama”, “ikiye katlama” gibi kelimeler; çocuğun erken dönemde matematiksel kavramlarla tanışmasına vesile olur. Taklit yoluyla gerçekleşen etkinlikte çocuk, taklit etme ve benzetme becerisini de geliştirecektir. Bu çabayı göstermek ise dikkat ve konsantrasyon gerektirir. Yani çok basit gibi görünen bu etkinlikle hem çocuğunuzun gelişimini sağlayacak hem de çaktırmadan ona iş yaptıracaksınız:))

label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir