MONA LİSA’YI KİM ÇALDI ?

      Ebeveyn olarak çocuklarımızın akademik başarısı kadar genel kültür zenginliğine de değer veriyor, her konuda az çok bilgi sahibi olmalarını diliyoruz. Çocuklarımızı tiyatroya, sinemaya, maçlara, sergilere, çeşitli aktivitelere, tarihi mekanlara ve birçok farklı ortama götürüyor; bilmesini, görmesini, yaşamasını sağlıyoruz.

      Ancak bilgileri her zaman yaşantısal yoldan öğrenmek pek mümkün olmamakta. Gerek ulaşma imkanının zorluğu, gerek gözlemin tehlikeli ve imkansız oluşu, gerekse de tarihi bir olay ya da kişinin geçmişte kalışı bizi bilgiye direkt ulaşma imkanından yoksun bırakmaktadır. İşte bu tür bilgileri sağlamanın en güvenilir ve kolay yolu kitaplar olmaktadır.

      1001 Çiçek yayınları bu konuda kolları sıvamış ve bize harika kitaplar çıkartmış. Bu kitaplardan birisi de Mona Lisa’yı Kim Çaldı ? kitabı. Mona Lisa tablosunun özelliklerini, çizim sürecini, ressamı Leonardo Da Vinci’yi, çalınma sürecini eğlenceli bir hikaye kurgusunda anlatan bu kitapla çocuklarınız bilgiye doyacaklar.

     Sanatı ve sanatçıyı tanıtma amacı ile oluşturulmuş bu kitapla çocuklarınız;  hem eğlenecek hem de sonunu çok merak edecekler. Leonardo Da Vinci’yi şahsen tanıma şansımız yok. Paris’e de yakın bir tarihte gidemeyecek misiniz? O zaman bu kitap tam size göre.

    Acaba Mona Lisa ‘yı Kim Çaldı ve sonra neler oldu? Merak ediyorsanız bu kitabı mutlaka edinin.

label, , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir