MAKASLA FARKLI KESİM ÇALIŞMALARI

Malzemeler:

  • Makas
  • Renkli Kartonlar
  • Kalem

Yaş:

  • + 4 Yaş

Kazanımlar:

  • Günlük Yaşam Becerileri
  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi

      Çocuklarımız her geçen gün büyüyorlar ve büyüdükçe tüm gelişim alanlarında da ilerleme kaydediyorlar. Bir sene öncesinde makas tutmayı dahi bilmeyen çocuklarımız, şimdi farklı yönlere doğru makası yönlendirmeyi ve bu şekilde kesim yapmayı deniyorlar. Onların büyüdüğünü anlamak için el becerilerine bile bakmak yeterli oluyor.

      Makas kullanmayı öğrenen çocuklarla yapmayı deneyebileceğiniz basit ama faydalı bir etkinlikle karşınızdayız bugün de. Bu etkinlikte çizgi üzerinden kesim çalışması yapacağız. Farklı renkte kartonları 5 cm eninde kesin. Bunların üzerine kalemle farklı yönlerde ve formlarda çizgiler çizin. Çocuğunuza ne yapması gerektiğini söyleyin. Gerekirse gösterin. Sonrasını miniğinize bırakın. Kesimleri konusunda olumsuz bir yorum yapmayın. Başlangıçta büyük ihtimalle yapamayacaktır. Gittikçe daha güzel kesimler yapabilir hale gelecek. Acele etmeyin. Sadece bir öncekinden daha güzel bir kesim yaparsa bunu söyleyebilirsiniz. Böylelikle ne yapması gerektiğini daha iyi idrak edebilir.

     Bu etkinlikle küçük kas gelişimi, el-göz koordinasyonu ve dikkat gelişimi olumlu yönde ilerleyecek , günlük yaşam becerileri gelişecektir.

label, , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir