MAGİC BOOK- SİHİRLİ KİTAP

      Gün geçmiyor ki yeni bir şeyle karşılaşmayalım. Her geçen gün insanı şaşırtan şeylerle karşılaşmak bir bakıma zinde de tutuyor kişiyi. Bıkkınlık hissini yok ediyor. Sizin belki de daha önce gördüğünüz ama benim henüz deneyimleme fırsatı bulduğum bir materyalden bahsetmek istiyorum bugün sizlere.

      Böyle bir videoyu daha önce izlemiş ama ne olduğunu bilmediğim için isimlendirememiştim. Ama videoyu izlediğimde çok etkilendiğimi hatırlıyorum. İsmini bilmediğim için internette aratamadığım için de epey hayıflanmıştım. Bir şeyi çok isteyip adını bilmemek feci bir şey. Hevesim kursağımda kalarak bu materyali geçmişte bırakmaya karar vermiştim. Ta ki bir arkadaş toplantısında rastlayana kadar.

     Sevgili dostum Happy Lessons For Kids sitesinin yaratıcısı Nevim Demirci, gruptaki çocuklara her zaman ki gibi birbirinden ilginç materyaller getirmişti. Bizim bücürler kitap kurdu oldukları için; bizim hediyelerimiz birer kitaptı. Ancak yukarıdaki materyali gördüğümde ufak çaplı bir şok yaşayarak hemen ürüne saldırdım. İlk sorduğum soru “bunun adı ne?” oldu. Meğerse benim arayıp da bulamadığım ürünün adı MAGİC BOOK’muş. Yalvarırcasına bakan gözlerime dayanamayan Nevim, bu ürünü bana hediye etti (çocuklara değil bizzat bana, altını çizeyim). Bendeki sevinç görülmeye değer.

      Eve geldiğimizde hemen uygulamaya geçtik. Sistem zor, kullanım basitti. Sayfalarda özel çizilmiş aralıklı çizgiler var. Bir de çizgili asetat. Bu asetatı sayfa üzerinde paralel bir biçimde yavaşça hareket ettiriyorsunuz. Bir şekil beliriyor ve hatta hareket ediyor. Bu tür şeyler üreten insanların zekasına hayranım. Akşam boyunca oynadık. Konusu hayvanlar olduğu için, Kerem Hakan’la hayvanlar hakkında konuştuk.

     “Magic book” diye aratınca internette satış siteleri çıkıyor. Bir tane edinmenizi mutlaka tavsiye ederim. Fiyatları çok uygun. Bilgisayar çağında doğmuş bir çocuğu ne kadar etkiler bilemem ama beni ve çocuklarımı etkilemeyi başardı. Bu ürüne benden 5 yıldız 🙂

     

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir