KUŞLARIN BÜYÜME EVRELERİ ÖRÜNTÜ ÇALIŞMASI

     Örüntü çalışmaları, okul öncesi dönem çocuklarının zihinsel gelişimini desteklemek için çok önemli alıştırmalardır. Mantıksal kavrama, akıl yürütme, hafızada tutma gibi bir kaç becerinin aynı anda aktif olmasını sağlar ve dikkatin yoğunlaşmasını gerektirir.

     Meraklı Minik dergisinin Şubat 2017 sayısında da “Atmaca” kuşunun büyüme evrelerini gösteren bir örüntü çalışması hazırlamışlar. Bir de bunu çıkartmalı yapmışlar. Tam Aybike Esra’nın beğenisine göre yani. Hem örüntü kurduk hem de Atmacalar nasıl büyür öğrenmiş olduk. Zihinsel jimnastik yaptık. Çıkartmalar sayesinde ince motor beceriler ve el-göz koordinasyonu da gelişmiş olduk.

    Eğlenceli etkinliklerle dolu olan Meraklı Minik dergisinin Şubat sayısını tükenmeden edinmenizi öneririm. Sevgiler…

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir