KÖPÜK TABAĞA KÜRDAN BATIRMA

Malzemeler:

  • Köpük Tabak
  • Kürdan
  • Kağıt Parçaları
Yaş:
  • + 1 Yaş
Kazanımlar:
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • El-Göz Koordinasyonu
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi

     Eve gelen her şeyin ambalajlarının itinayla saklandığından bahsetmiştim sizlere. “Atmayayım etkinlik yaparım”, “dur ben bunla bir şeyler üretirim” vb. Allah’tan şu geri dönüşüm projesi mevzularına girmiyorum. Yoksa ev çöp toplama alanına dönüşecek. Belediye bile evimizi temizleyemeyecek. Benim takıntım sadece etkinlik malzemesi toplama düzeyinde.

     Bugün elimize geçen köpük tabağımızı değerlendirelim istedik. Kerem Hakan yumuşak malzemeye kürdan batırma işini çözdü. Biraz işini zorlaştırayım istedim ve bu kez köpüğe batırmasını istedim. Sonrasında ise kürdanların üzerine kağıt takmasını. İlk çalışmamız oldukça başarılı geçti. Dikkatini yoğunlaştırdı ve bütün kürdanları taktı. İkinci aşamada ise sorun vardı. Zira benim bile takmakta zorluk çektiğim bu etkinliği, onun yapmasını beklemek biraz hayalcilik oldu. Olsun denedi en azından. 

    Bu etkinlikle el-göz koordinasyonu ve küçük kaslar gelişti, dikkat ve konsantrasyon arttı. Atık malzememizde değerlenmiş oldu. 

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir